Nový rozměr výuky

Obohaťte výuku přírodopisu o trojrozměrné modely lidského těla a jeho částí. Unikátní modely, které názorným a zajímavým způsobem rozšiřují probíranou látku, najdete v učebnici Přírodopis 8 – nová generace a na vzdělávacím portálu Fred.

Přírodopis – nová generace s unikátními 3D modely

Představujeme vám novou učebnici Přírodopis 8 – nová generace, která přináší do výuky nový rozměr.

  • Kde v učebnici najdete 3D modely?

V učebnici najdete více než dvacet obrázků, které lze zobrazit jako modely ve 3D prostředí. Každý z nich je označen uvedeným symbolem.

  • Jak modely zobrazíte?
1) Stáhněte si aplikaci FRAUS 3D do svého tabletu nebo chytrého telefonu s OS Android. Aplikace je ke stažení zcela zdarma, najdete ji ZDE.
2) Spusťte aplikaci FRAUS 3D.
3) Zaměřte zařízení na obálku učebnice. Aplikace učebnici rozpozná a začne automaticky stahovat obsažené trojrozměrné modely.
4) Najděte v učebnici obrázek s výše uvedeným symbolem a podívejte se na něj prostřednictvím aplikace. Zobrazí se vám jako trojrozměrný model.

5) Prohlížejte model ze všech stran, dotykem naklánějte, přibližujte, otáčejte... Vyzkoušejte, co všechno umí!

TIP: Nechte žáky stáhnout aplikaci i modely doma na wi-fi připojení. Potom už nebudou k zobrazení a prohlížení modelů potřebovat žádné připojení k internetu, ve škole tak budou moci využívat aplikaci FRAUS 3D zcela offline.

 

3D najdete i na Fredovi

Trojrozměrné modely lidského těla můžete zdarma prohlížet také prostřednictvím Freda na interaktivní tabuli, notebooku, počítači nebo tabletu. Najdete je přímo ZDE. 

  • Jak pracovat s 3D modely na Fredovi?

Model lze:

- zvětšit na celou obrazovku pomocí tlačítka 

 - obracet a natáčet do stran prostřednictvím levého tlačítka myši, které stisknete a přidržíte na modelu. Následně stačí manipulovat s myší a tím model otočit dle potřeby.

- přibližovat a oddalovat pomocí tlačítka nebo kolečkem myši

- vrátit do původního zobrazení stisknutím tlačítka

Vybrané modely najdete na Fredovi i v dynamické podobě.
Rozpohybovat je můžete stisknutím tlačítka .

Pokud budete chtít odebrat popisky, můžete tak učinit pomocí tlačítka .

Vyzkoušejte si vše na 3D modelu lidské lebky nebo na dynamickém 3D modelu lidských plic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Už se znáte s Fredem?

Fred je nový vzdělávací portál, který zpřístupňuje tisíce kvalitních a ověřených multimediálních materiálů vhodných pro výuku
na základních a středních školách. Ty jsou řazené dle tematického členění RVP, umožňují snadné vyhledávání a použití přímo ve výuce.

Registrujte se a získejte na 30 dní zdarma přístup do Fredovy multimediální knihovny a všem funkcionalitám, které Fred nabízí.

 

Chci vidět 3D modely.

Chci více informací o vzdělávacím portálu Fred.

Chci se zaregistrovat a získat přístup na 30 dní zdarma.