Pokyny pro autory
Rukopisy lze zasílat v elektronické podobě bez formátování na e-mailovou adresu redakce. Stať musí být opatřena krátkým anglickým abstraktem v rozsahu 360–450 znaků (s mezerami včetně názvu článku, abstrakt je oddělen od textu příspěvku velikostí písma). Autor může abstrakt dodat v češtině, redakce zajistí překlad; je-li abstrakt v angličtině, autor musí dodat i českou verzi. Abstrakt není uváděn u rubrik Rozhledy a Literatura.
- U příspěvku je třeba uvést kontaktní adresu, název pracoviště, jeho zkratku a e-mailový kontakt autora.
- Obvyklý rozsah činí v rubrice Studie a články, Diskuse a Z nové literatury 8–9 normostran (normostrana = 1 800 znaků s mezerami), v ostatních rubrikách max. 3 normostrany.
- Texty přijaté k publikaci budou uveřejněny v elektronické podobě též v archivu a mohou být využity k publikaci na webových stránkách časopisu. Autor zasláním příspěvku do redakce časopisu souhlasí i s elektronickým zpřístupněním článku.
Redakce přijímá příspěvky upravené podle následujících kritérií:
- Číslované poznámky pod čarou slouží ke komentování či doplnění textu, popř. odkazu na prameny, nikoli k citaci literatury. Literatura je citována přímo v textu, název díla je uveden kurzívou.
- Soupis vybrané literatury je uveden za textem v oddílu Literatura nebo Literatura a prameny. Prosíme necitovat stejné tituly v poznámkách a v soupisu literatury za textem.
- Literatura je citována podle platné normy ISO 690-2.
Vzor bibliografické citace:
ČERMÁK, František. Lexikon a sémantika. Praha: NLN, 2010.
ČEJKA, M.; ŠLOSAR, D.; NECHUTOVÁ, J. Gramatika česká Jana Blahoslava. Praha, 1991.
Jelínek, Milan. Puristické tažení proti kompozitům. In Přednášky a besedy z XXXV. běhu Letní školy slovanských studií. Brno: Masarykova univerzita, 2002, s. 77–89.
CHROMÝ, Jan. Jiří Haller – osobnost české lingvistiky. Naše řeč. 89, 2006, s. 234–241.
<http://www.ascestinaru.cz/category/literatura-pro-deti-a-mladez/projekt-pro-ctenare>
Citace uvnitř textu je v podobě: (Havlík, 1998, s. 82)……
Nabídka sekce: Český jazyk a literatura